Ogłoszenia duszpasterskie na 04.10.2015 r. – 27 niedziela zwykła

W dzisiejszych czytaniach mocno wybrzmią słowa o jedności męża i żony. Zdanie „Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela” słyszeliśmy nieraz, zwłaszcza w kontekście sakramentu małżeństwa. W codziennym życiu niejednokrotnie doświadczamy trudu tej prawdy. W ciężkich chwilach i kryzysach możemy przyjść do Boga i z dziecięcą ufnością prosić go o umocnienie wzajemnej miłości. Pamiętajmy również w tym czasie w naszych modlitwach o rozpoczynającym się dzisiaj w Rzymie Synodzie Biskupów o Rodzinie.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej,
  a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Matki w Modlitwie. Natomiast w sobotę odmawiać będziemy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w nich i do wspólnej modlitwy.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 1. Spotkania formacyjne:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 05 października o godz. 1830;
 • I rok przygotowania do bierzmowania, środa 07 października o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, czwartek 8 października o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, sobota 10 października o godz. 1030. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła;
 • koło plastyczne, sobota 10 października o godz. 1100;
 • Zapraszamy młodzież i dzieci, które chciałby wykorzystać swoje talenty muzyczne, aby śpiewać i grać Panu Bogu zapraszamy do parafialnej scholii. Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się po Mszy św. do Pani Wiolety – organistki;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

Całoroczny harmonogram spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w niedzielę 11 października na Mszy św. o godz. 1230.

 1. Osób, które brały udział w pielgrzymce do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii zapraszamy na we wtorek, 6 października na Msze św. o godz. 1800, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

 1. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku jako wspólnota parafialna jesteśmy zobowiązani do wsparcia seminarium kwotą 4000 zł. Za wszelką pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w środę w biurze parafialnym. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

 1. Dzisiejszej niedzieli na placu przed kościołem zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię – dokończenie instalacji grzewczej . Dziękuję za wsparcie materialne.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz