Ogłoszenia duszpasterskie na 04.09.2016 r. – 23 niedziela zwykła

„Nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” – mówi dzisiaj do nas Jezus. Warto zadać sobie pytanie na początku tej Mszy św., czy chcę być uczniem Jezusa. To musi być moja osobista decyzja. Bóg nas wspiera, umacnia, prowadzi. Daje nam siebie. „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu” – jak powiedział św. Augustyn. Przyjmując Jezusa, dając mu pierwszeństwo ponad wszystko inne, porządkujemy nasze życie. I stajemy się uczniami Jezusa, którzy podążają za swoim Mistrzem.

 1. Z dzisiejszą niedzielą powracamy do stałego porządku Mszy św., które będą sprawowane o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1900. W dzień powszedni Msza św. jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 1. W czwartek, 15 września – we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, przeżywać będziemy odpust parafialny połączony z uroczystością 30-lecia istnienia naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Msze św. odpustową o godz. 1700. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczyć będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Od 8 do 14 września trwać będzie Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas na uroczystości 15 września. W tych dniach zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas których kazanie głosić będzie ks. Mariusz Śpiewak. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowaniu placu przykościelnego w środę 7 września o godz. 1100.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • spotkanie rodziców dzieci, które pragną w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu I Komunii Świętej i rodziców młodzieży, która w tym roku pragnie rozpocząć trzyletni cykl przygotowań do bierzmowania we wtorek 6 września o godz. 1830 w kościele. Przypominamy, że jednym z kryterium przystąpienia przez dziecko do I Komunii Świętej jest ukończenie 6 roku życia, a nie uczęszczanie do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dziecko do sakramentu I Komunii Świętej winno przystąpić we wspólnocie parafialnej w której wraz z rodzicami wzrasta w wierze i tu przygotowuje się do przyjęcia tegoż sakramentu.
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 8 września w domu parafialnym po Mszy św. Zapraszamy także osoby, które chciałby również zgłębić swoja formację religijną;
 • Matki w Modlitwie w piątek 9 września po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę 10 września o godz. 1100 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św.
  w zakrystii kościoła.
 1. Osoby wyjeżdżające w październiku na jubileuszową pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę o uregulowanie należności w terminie do 11 września. Więcej informacji na ten temat na parafialnej stronie internetowej.
 1. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – kamienna tablica historyczna zainstalowana w naszym kościele. Dziękuję wszystkim osobom za pomoc i wsparcie finansowe.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Juliana Dulębę. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz