Ogłoszenia duszpasterskie na 04.06.2017 r. – Uroczystość Zesłania Ducha świętego

Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pośrodku przepełnionych strachem uczniów stanął Jezus ze słowami: „Pokój wam!”. Uczniowie otrzymali Ducha Świętego wraz z nakazem wyjścia do ludzi z Dobrą Nowiną. Także i do nas Jezus mówi: „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Weźmijcie Ducha Świętego!”. Trwanie w lękach i obawach zamyka nas nasz Bożą rzeczywistość. Choć może tak jest nam czasem wygodniej. Przyjęcie Ducha Świętego to decyzja. Duch Święty ma moc otworzyć drzwi do naszych serc, uzdrowić nasze lęki i przepełnić nas radością z bliskiej obecności Boga, którą będziemy chcieli się dzielić z innymi. 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Jednocześnie z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

 

 1. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Matki Bożej Bolesnej w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 4 czerwca po Mszy św. o godz. 930
  w kościele.
 • Drugi rok przygotowania do bierzmowania w środę 7 czerwca o godz. 1830;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 8 czerwca po Mszy św.;
 • Matki w Modlitwie w piątek 9 czerwca o godz. 1900;
 • koło plastyczne w sobotę, 10 czerwca o godz. 1100;

 

 1. 15 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1130. Msza święta o godz. 1130 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów –i rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości. Podczas procesji eucharystycznej zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

 

 1. Ostatniej niedzieli sakrament I Komunii Świętej przyjęło w naszej wspólnocie parafialnej dwadzieścioro czworo dzieci. Rodzicom dzieci dziękuję za dar ołtarza – dwa czerwone ornaty.

 

 1. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszki datki na posiłki dla dzieci
  i młodzieży z naszej parafii, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za pomoc dziękuję.

 

 1. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz