• Polecamy

 • Ogłoszenia duszpasterskie na 03 czerwca 2018 r. – 9 niedziela zwykła

  1. W piątek, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na powyższą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W tradycji polskiej od czwartku 31 maja obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, połączona ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w liturgii oktawy.
  1. Nabożeństwa w naszym kościele:
  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św. wieczornej;
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.
  1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
  • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 7 czerwca po Mszy św.;
  • Parafialna Rada Ekonomiczna w czwartek 7 czerwca o godz. 1930;
  • Matki w Modlitwie w piątek 8 czerwca po Mszy św.;
  • Koło plastyczne w sobotę 9 czerwca o godz. 1100;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 10 czerwca po Mszy św. o godz. 930.
  1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
  1. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszki datki na posiłki dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na zakup organów do naszego kościoła. Za pomoc i wsparcie finansowe dziękuję. 
  1. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; panu organiście i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.
  1. Ostatniej niedzieli sakrament I Komunii Świętej przyjęło w naszej wspólnocie parafialnej dwadzieścioro jeden dzieci. Rodzicom dzieci dziękuję za dar ołtarza – dwa białe ornaty.
  1. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.
  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Hannę Konieczkę. Niech spoczywa w pokoju.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Proboszcz