Ogłoszenia duszpasterskie na 03 czerwca 2018 r. – 9 niedziela zwykła

 1. W piątek, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na powyższą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W tradycji polskiej od czwartku 31 maja obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, połączona ze Mszą św. wieczorną o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w liturgii oktawy.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
 • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane są codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 7 czerwca po Mszy św.;
 • Parafialna Rada Ekonomiczna w czwartek 7 czerwca o godz. 1930;
 • Matki w Modlitwie w piątek 8 czerwca po Mszy św.;
 • Koło plastyczne w sobotę 9 czerwca o godz. 1100;
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 10 czerwca po Mszy św. o godz. 930.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszki datki na posiłki dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na zakup organów do naszego kościoła. Za pomoc i wsparcie finansowe dziękuję. 
 1. Dziękuję wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sam przebieg procesji: dzieciom sypiącym kwiatki; ministrantom; panom niosącym baldachim i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem; panu, który dostarczył brzózki; panu organiście i katechetce oraz wszystkim tym, którzy mieli wkład w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.
 1. Ostatniej niedzieli sakrament I Komunii Świętej przyjęło w naszej wspólnocie parafialnej dwadzieścioro jeden dzieci. Rodzicom dzieci dziękuję za dar ołtarza – dwa białe ornaty.
 1. Polecamy do czytania prasę katolicką. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Hannę Konieczkę. Niech spoczywa w pokoju.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz