Ogłoszenia duszpasterskie na 03.09.2017 r. – 22 niedziela zwykła

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam? – pytał kiedyś święty Paweł. Odpowiedź, jaką przynosi dzisiejsza liturgia brzmi zaskakująco: wszyscy. Jeśli staramy się być wierni Bożym nakazom może się okazać, że podobnie jak od proroka Jeremiasza, którego skargę usłyszymy w pierwszym czytaniu, wszyscy się od nas odwrócą. Ale chrześcijaninem się jest nie tylko dla zaszczytów, jakie to powołanie ze sobą przynosi. Trzeba też – jak przypomina dziś Jezus – nieraz zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i pójść Jego drogą. Czy jesteśmy na to gotowi?

 1. Z dzisiejszą niedzielą, powracamy do stałych godzin odprawiania Mszy św. niedzielnych, tj. o godz. 800; 930; 1100 , 1230 (dla dzieci) i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

 

 1. 8 września (piątek) rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowującej nas do uroczystości odpustowych, podczas której Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński dokona instalacji w naszym kościele relikwii św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio. Tego dnia rozpoczniemy też Misje Fatimskie, które poprowadzi ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US. Nauki głoszone będą w dzień powszedni podczas Mszy św. o godz. 1800 i w niedzielę podczas każdej Mszy św.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny

 

 1. Spotkania formacyjne
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca, dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę, spotkanie organizacyjne w poniedziałek 4 września o godz. 1900 w kościele. Proszę o uregulowanie 3 transzy wpłaty w wysokości 1750 zł i 100 euro.
 • spotkanie rodziców dzieci, które pragną w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu
  I Komunii świętej i rodziców młodzieży, która w tym roku pragnie rozpocząć trzyletni cykl przygotowań do bierzmowania we wtorek 5 września o godz. 1830 w kościele. Przypominamy, że jednym z kryterium przystąpienia przez dziecko do I Komunii Świętej jest ukończenie 6 roku życia, a nie uczęszczanie do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dziecko do sakramentu I Komunii Świętej winno przystąpić we wspólnocie parafialnej w której wraz z rodzicami wzrasta w wierze i tu przygotowuje się do przyjęcia tegoż sakramentu.
 • Spotkanie Parafialnego Koła Radia Maryja w czwartek po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie, w piątek 8 września po Mszy św. w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrancka w sobotę 9 września o godz. 1100 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 1. Zapraszamy kobiety i w sposób szczególny mężczyzn do czynnego zaangażowania się w powstającym chórze parafialnym. Przesłuchanie osób chętnych do śpiewu odbędzie się w niedzielę 10 września po Mszy św. o godz. 1230 w kościele. Więcej informacji można uzyskać u Pana Organisty Filipa, który będzie chór prowadził.

 

 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę 10 września na Mszy św.
  o godz. 1230.

 

 1. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św.
  w zakrystii kościoła.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień
  w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

 

 1. Zachęcam to finansowego poparcia inicjatywy mającej na celu ufundowanie chorągwi parafialnej
  z wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej. Obok innych precjozów religijnych będzie ona uświetniać uroczystość liturgiczne w naszej parafii. Dziękuję inicjatorom i wszystkim którzy wesprą powyższe dzieło.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz