Ogłoszenia duszpasterskie na 03.08.2014 r. – XVIII niedziela zwykła

Zabiegani w wypełnianie codziennych obowiązków często nie mamy czasu ani sił, aby zastanowić się nad sensem naszego życia. Dzisiaj Pan Bóg przypomina nam, że nasza dusza żyć będzie wtedy, gdy będziemy Go słuchać. Tą życiodajną siłą są słowa, którymi nas karmi. Gdy Jezus nauczał ludzi towarzyszyły temu liczne cuda. Jednym z nich było rozmnożenie chleba i ryb na pustyni. Prośmy podczas tej Mszy św., aby i nas Jezus nakarmił swoim słowem i Ciałem dającym życie wieczne.

1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 19.00 oraz w dzień powszedni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest w środę od godz. 19.00 do 20.00.

4. W środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

5. Można jeszcze włączyć się w akcja Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest zakup wyprawek szkolnych. Po Mszy św. można w zakrystii zabrać tornister i zapełnić go przyborami szkolnymi. Pełne tornistry, przynosimy z powrotem do kościoła, z końcem wakacji. Trafią one do uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Część tornistrów otrzymają również dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii. W każdym z plecaków znajduje się proponowana lista przyborów szkolnych, które należałoby zakupić. Nie kupujemy podręczników. Zapraszam do zaangażowania się w powyższe dzieło.

6. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o wpłacenie do końca sierpnia IV (ostatniej) raty w kwocie 270 euro.

7. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycje parafialne. Ponadto po Mszy św. zbierane będą do puszki datki na KUL i WT US.

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „L’Osservatore Romano”. Ponadto z zakrystii można nabyć pięknie ilustrowany album „Kościoły Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej” (tom 1) w którym oprócz naszego kościoła parafialnego pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny są też wszystkie kościoły Szczecina. Cena albumu 70 zł.

10. Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Gertrudę Jellinek i Henryka Mosakowskiego. Niech spoczywają w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz