Ogłoszenia duszpasterskie na 03.07.2016 r. – 14 niedziela zwykła

Radujmy się. Bliskie jest królestwo Boże. Radujmy się. Bóg jest z nami, nie musimy się niczego lękać. Radujmy się, bo nasze imiona zapisane są w niebie. Dzisiejsza liturgia wzywa nas do radości i wychwalania Boga za Jego dzieła. W Ewangelii usłyszymy o siedemdziesięciu dwóch, którzy wrócili z radością, choć Jezus posłał ich jak owce między wilki. Wszelkie niepokoje i trudności możemy oddać Panu podczas tej liturgii i radować się Jego bliską obecnością.

 1. W okresie wakacyjnym nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 1230. Porządek Mszy św. w niedzielę, godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest według stałego porządku, o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

 1. Jest jedno wolne miejsce na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 26 października br. Więcej informacji u Księdza Roberta, proboszcza.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 1. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na planowane przez parafię inwestycję – remont wejścia głównego i schodów do domu parafialnego. Dziękuję bardzo za życzliwość i ofiary składane na tacę, a także za indywidualne wpłaty na konto parafialne.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz