Ogłoszenia duszpasterskie na 03.05.2015 r. – 5 niedziela wielkanocna

 1. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msza Święta w tym dniu w naszym kościele będą celebrowana o godz.1800. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;
 • nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.
 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domu w piątek 8 maja od godz. 900.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Spotkania młodzieży przyjmującej w tym roku sakrament bierzmowania, według ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na parafialnej stronie internetowej;
 • Matki w modlitwie w piątek, 8 maja o godz. 1900;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę, 9 maja godz. 1030;
 • koło plastyczne w sobotę, 9 maja o godz. 1100;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 10 maja po Mszy św. o godz. 930.
 1. Nadal jest możliwość zapisania się na czerwcową pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic i Krakowa lub na wrześniową, maryjną pielgrzymkę do Fatimy i miejsc świętych w Portugalii. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń przed kościołem. Zapisy w zakrystii.
 1. Dzisiejszej niedzieli zbierane są przed kościołem datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, a które takiego wsparcia potrzebują. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za każdą pomoc Bóg zapłać.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” w którym znajduje się plansza na obrazki na nabożeństwa majowe, „Miłujcie się”, „L’osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.
 2. W piątek 8 maja o godz. 1500 na parkingu przy naszym kościele członkowie organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” odbierać będzie elektrozłom. Dochód ze sprzedaży niepotrzebnego elektrosprzętu przeznaczony zostanie na dzieła misyjne Kościoła. Proponujemy, aby osoby które mają zepsuty sprzęt elektryczny i chciałby go przeznaczyć na wsparcie powyższej akcji składały go w jednym miejscu w piątek na parkingu z którego później zostanie odebrany. Za wsparcie akcji Bóg zapłać.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz