Ogłoszenia duszpasterskie na 03.04.2016 r. – 2 niedziela wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia. Trwając w radości wielkanocnej, rozważamy tajemnicę Bożego Miłosierdzia. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o misji odpuszczania grzechów, którą otrzymali Apostołowie. Zmartwychwstały Chrystus żyje i nadal działa. Przemienia nasze serca, przebacza, prowadzi cierpliwie przez trudności na drodze wiary. Uczniowie uradowali się, widząc zmartwychwstałego. Jak jest ze mną? Czy czekam na Jezusa z wiarą w Jego miłosierną miłość?

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. O godz. 1500 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na Msze Św.
  o godz. 1800.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 1830;
 • I rok przygotowania do bierzmowania w środę 6 kwietnia o godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie w piątek 8 kwietnia o godz. 1830;
 • kółko plastyczne w sobotę 9 kwietnia o godz. 1100.

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca przed kościołem zbierane są datki na obiady dla dzieci
  i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia potrzebują. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za wszelką pomoc dziękuję.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństw Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz