Ogłoszenia duszpasterskie na 03.03.2019 r. – 8 niedziela zwykła

Przychodzimy na Mszę św. spotkać się z Bogiem, podziękować Mu za Jego miłość i opiekę. Słuchamy również Bożego nauczania. Jezus dziś mówi: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”. Zacznijmy nawrócenie od siebie zamiast koncentrować się na słabościach innych. Nikt z nas przecież nie jest bez grzechu. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy, i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy wydawali dobre owoce w codziennym życiu.

 

 1. W środę, 6 marca przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 17.30 oraz dla dorosłych i młodzieży o 18.30. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek 4 marca o godz. 18.30;
  Rodzice dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek 4 marca po spotkaniu dzieci (około 19.00) w kościele;
 • I rok przygotowania do bierzmowania w środę 6 marca – odwołane;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 7 marca, po Mszy św.;
 • Matki w Modlitwie w piątek 8 marca po Mszy św.;
 • Chór parafialny w piątek 8 marca, o godz. 20.00;
 • koło plastyczne w sobotę 9 marca, o godz. 11.00.

4. Biuro parafialne 6 marca – w Środę Popielcową – będzie nieczynne.

5. W dniach od 20 do 29 września 2019 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży ks. Dolindo. Zaplanowane jest zwiedzanie m.im.: Rzymu, Neapolu, San Giovanni Rotondo, Bari, Matera, Alberobello i wypoczynek na wybrzeżu Apulii. Wartość pielgrzymki to 3750 zł i 100 Euro. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowani.

6. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła zbierane będą datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień ofiary składane na tacę podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycję parafialną – zakup organów kościelnych. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Istnieje też możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Ciechockiego. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

 

Intencje modlitewne Żywego Różańca – marzec 2019 r.

I RŻR – O odpowiedzialne przyjęcie darów Ducha Świętego dla młodzieży z naszej parafii, która w tym miesiącu przyjmie sakrament bierzmowania (06.03, godz. 8.00)
II RŻR – Aby zaangażowanie w życie parafii przyczyniło się do wzrostu współodpowiedzialności kapłanów i ludzi świeckich za Kościół (20.03, godz. 18.00)
III RŻR – Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane (22.03, godz. 18.00)
IV Męska RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (21.03, godz. 18.00)