Ogłoszenia duszpasterskie na 03.02.2019 r. – 4 niedziela zwykła

Św. Paweł przypomina nam dzisiaj, że najważniejsza jest miłość. Podczas Mszy św. modlimy się, abyśmy kochali Boga i innych ludzi. Miłość, do której dążymy, jest cierpliwa, nie zazdrości, nie szuka swego i wszystko przetrzyma. Bóg uczy nas tej miłości przez swoje Słowo i codzienne wydarzenia.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930.
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.;

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 8 lutego po Mszy św.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

4. W dniach od 20 do 29 września 2019 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Włoch – Święci XX w.: św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, sługa Boży ks. Dolindo. Zaplanowane jest zwiedzanie m.im.: Rzymu, Neapolu, San Giovanni Rotondo, Bari, Matera, Alberobello i wypoczynek na wybrzeżu Apulii. Wartość pielgrzymki to 3750 zł i 100 Euro. Cena obejmuje bilety lotnicze, autokar, wyżywienie, hotel, bilety wstępu, przewodnika i opłaty klimatyczne. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy (w zakrystii po Mszy św.) i przedpłatę rzędu 1000 zł. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i gablocie parafialnej przed kościołem.

5. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego dla emerytów i rencistów, którzy nie rozliczają się samodzielnie. Istnieje też możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł.  Zachęcamy serdecznie do skorzystania z tych formy pomocy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

6. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła zbierane będą datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień ofiary składane na tacę podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycję parafialną – zakup organów kościelnych. Dziękuję za każde wsparcie finansowe.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz