Ogłoszenia duszpasterskie na 03.01.2016 r. – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Trwamy w świątecznej radości, ponieważ „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Bóg jest blisko nas, jest z nami. Spełniły się przepowiednie proroków, nie zawiodła tęsknota za Bogiem wpisana w nasze serca. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i prośmy, abyśmy potrafili Go rozpoznawać w naszej codzienności.

 1. Dzisiaj o godz. 1200 obchodzić będziemy uroczystość poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła i kamiennego ołtarza. Poświęcona zostanie także nowa ambona i chrzcielnica. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. Ze względu na doniosłość uroczystości dzisiejszego dnia nastąpi zmiana porządku sprawowania Mszy św. Msza św. odprawiana będzie jeszcze o godz. 800, 930 i 1900.
 1. W środę 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego.
 1. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1400 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 4 do 9 stycznia 2016 r.:
 • 04 stycznia (poniedziałek): Andersena; ul. Bajkowa; ul. Guliwera; ul. Sezamkowa;
 • 05 stycznia (wtorek): Chmurna. ul. Chłodna; ul. Toskańska; ul. Tropikalna, ul. Gwiazdy Polarnej, ul. Śródziemnomorska;
 • 07 stycznia (czwartek): Mokra;
 • 08 stycznia (piątek): Obłoków 7-32,43,45,47,49,51,53,55,57,59,65;
 • 09 stycznia (sobota): Niebiańska; ul Obłoków 1-6,34,36,38,40.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 8 stycznia o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 9 stycznia, o godz. 1030 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 9 stycznia , o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 10 stycznia po Mszy św. o godz. 930.
 1. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii w niedzielę 10 stycznia na Mszy św.
  o godz. 1230.
 1. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na rzecz misji i misjonarzy.
 1. Za tydzień taca ze Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii – w tym roku chcemy się skupić na renowacji i konserwacji drogi krzyżowej, a także na dalszych remontach w domu parafialnym. Również ofiary składane podczas kolędy po części będą przeznaczone na powyższe cele. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz