Ogłoszenia duszpasterskie na 02.12.2018 r. – 1 niedziela Adwentu

Jezus mówi do nas o mającym nastąpić końcu świata: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask”. Mogą nas zdziwić takie słowa w rozpoczynający się dziś Adwent, kiedy wokół odczuwalna już jest świąteczna atmosfera, a my myślimy o kupowaniu prezentów. Jednak tym bardziej ta przestroga jest do nas skierowana, abyśmy nie koncentrowali się wyłącznie na zakupach i porządkach. Nie one są najważniejsze. Ważne, żebyśmy się dobrze przygotowali na spotkanie z Chrystusem.

 

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki  można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a później na śniadanie do domu parafialnego, które już tradycyjnie przygotowywać będą rodzice dzieci pierwszokomunijnych. We wtorki i czwartki przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 1800.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii św., poniedziałek 3 grudnia o godz. 1830;
 • I rok przygotowania do bierzmowania, środą 5 grudnia o godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie, piątek 7 grudnia po Mszy św.;
 • Chór parafialny w piątek 7 grudnia o godz. 2000;
 • Ministranci i kandydaci na ministrantów w sobotę 8 grudnia o godz 1030;
 • Koło plastyczne w sobotę 8 grudnia o godz. 1100;
 • dzieci, które chciałby grać w jasełkach parafialnych, sobota 8 grudnia po kole plastycznym (około 1300).

4. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień na Mszy św. o godz. 1230.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 630. W piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych w domach będą w późniejszym terminie przed świętami. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej o godz. 1800.

6. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebującej młodzieży i dzieci z naszej parafii. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będą na inwestycję parafialne – zakup organów kościelnych. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”. Za tydzień zbierane będą również datki do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

7. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.                      

Proboszcz