Ogłoszenia duszpasterskie na 02.11.2014 r. – XXXI niedziela zwykła

Dzisiaj Kościół w sposób szczególny zachęca nas do modlitwy za zmarłych. Wspomnienie o tych, którzy odeszli, często wiąże się z bólem i tęsknotą. Nie może jednak zabraknąć w naszej modlitwie wiary i nadziei na spotkanie z miłosiernym Bogiem twarzą w twarz zarówno naszych bliskich, jak i nas samych po śmierci

1. Jednym z wielu znaków wyrażania naszej pamięci modlitewnej o zmarłych są wypominki. W naszym kościele są one w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W listopadzie – miesiącu refleksji i zadumy nad życiem i śmiercią zachęcamy również do ofiarowania za drogich nam zmarłych Mszy św. oraz Mszy św. gregoriańskich Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych członków rodziny, przyjaciół, znajomych

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Na Msze św. w czwartek w sposób szczególny zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami, a później na spotkanie do domu parafialnego. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 18.00 Natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 3 listopada, godz. 18.00;

• rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej , poniedziałek 3 listopada, godz. 19.00

• III rok przygotowania do bierzmowania, środa 05 listopada, godz. 18.30;

• schola muzyczna, piątek 7 listopada po Mszy św. w kościele;

• Matki w Modlitwie, piątek 7 listopada, godz. 19.00;

• koło plastyczne, sobota 8 listopada, godz. 11.00;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 9 listopada, po Mszy św. o godz. 9.30

6. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za tydzień ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje parafialne.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, L’Osservatore Romano” oraz biuletynu parafialnego „Okno”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz