Ogłoszenia duszpasterskie na 02.10.2016 r. – 27 niedziela zwykła

Pewno nie jest nam obce wołanie z dzisiejszego pierwszego czytania: „Dokądże, Panie, wzywać Cię będę, a Ty nie wysłuchujesz?”. Może się zniechęcamy, obrażamy na Pana Boga, że nie wypełnia natychmiast naszych próśb i żądań. A przecież jesteśmy sługami nieużytecznymi, którym niekiedy brak wiary w dobroć Pana Boga. Apostołowie proszą Jezusa o przymnożenie wiary. Niech to będzie i nasza modlitwa, kiedy gromadzimy się przed ołtarzem Pana.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Matki w Modlitwie. Natomiast w sobotę odmawiać będziemy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w nich i do wspólnej modlitwy.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 03 października o godz. 1830 w kościele;
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja, czwartek 3 października o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Matki w Modlitwie , piątek 4 października po Mszy św. w domu parafialnym;
 • zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, sobota 8 października o godz. 1030. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła;
 • koło plastyczne, sobota 8 października o godz. 1100;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

Całoroczny harmonogram spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii Świętej
i Bierzmowania umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1700 do 1745.
 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w niedzielę 9 października na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.
 1. Dzisiejszej niedzieli na placu przed kościołem zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. Także w ramach obchodzonego Dnia Papieskiego zbierane będą datki do puszki na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję za wsparcie materialne.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz