Ogłoszenia duszpasterskie na 02.09.2018 r. -22 niedziela zwykła

Dla nas, chrześcijan, ważne jest, aby nasze życie było oparte na prawdzie. Tego nas uczy Jezus. Nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy. Naszą drogą jest miłość potwierdzona czynem. Niech udział we Mszy św. umocni nas w czynieniu dobra.

1. Z jutrzejszym dniem powracamy do stałego porządku sprawowania Mszy św.. W niedziele Msze św. sprawowane są o godz.: 800, 930, 1100, 1230 – dla dzieci i o 1900. W tygodniu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. 8 września (sobota) rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowych. Od 8 do 14 września zapraszamy na Msze św. o godz. 1800, a po Mszy na Nowennę do Matki Bożej Bolesnej. Msza św. odpustowa sprawowana będzie w sobotę, 15 września o godz. 1300. Eucharystii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kan. dr Zbigniew Woźniak. Msze św., o godz. 1230 poprzedzi Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz 1800.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie w piątek od godz. 1700 do 1745. Odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą z a przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Spotkania formacyjne:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930
 • Rodzice dzieci, które pragną w tym roku rozpocząć przygotowanie do sakramentu I Komunii świętej i rodzice młodzieży, która w tym roku pragnie rozpocząć trzyletni cykl przygotowań do bierzmowania w poniedziałek 3 września o godz. 1830 w kościele. Przypominamy, że jednym z kryterium przystąpienia przez dziecko do I Komunii Świętej jest ukończenie 6 roku życia, a nie uczęszczanie do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dziecko do sakramentu I Komunii Świętej winno przystąpić we wspólnocie parafialnej w której wraz z rodzicami wzrasta w wierze i tu przygotowuje się do przyjęcia tegoż sakramentu. Młodzież, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w 8 klasie szkoły podstawowej, przygotowanie rozpoczyna od 6 klasy;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 6 września po Mszy św.;
 • Matki w Modlitwie w piątek, 7 września po Mszy św. w domu parafialnym;
 • chór parafialny w piątek, 7 września, o godz. 2000 w domu parafialnym. Zapraszamy też osoby, które chciałby spróbować swoich sił w śpiewie chóralnym;
 • osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych we Francji, zapraszam na spotkanie organizacyjne w piątek 7 września o godz. 1830 w kościele;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę 8 września o godz. 1100 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę, 9 września na Mszy św. o godz. 1230.

7. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Nadal istnieje możliwość ufundowania konkretnego głosu organowego. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz