Ogłoszenia duszpasterskie na 02.08.2015 r. – 18 niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii tłum szuka Jezusa. Zobaczmy w tym tłumie nas samych. Dlaczego szukamy Jezusa? Czy pragniemy tylko cudów i zaspokojenia naszych doczesnych potrzeb? Jezus zwraca nam uwagę, że znaki, które czyni w naszym życiu mają nas otwierać na Słowo Boże. Nie możemy być konsumentami łask, ale musimy budować relację z ich Dawcą. Bóg pragnie naszego dobra, ale nade wszystko pragnie byśmy Go kochali i pełnili Jego wolę. Udziela nam tych łask i darów o które prosimy, bo jest  naszym Ojcem. Jednak daje nam coś o wiele cenniejszego, daje nam swojego Syna. To Jezus jest prawdziwym darem, źródłem życia wiecznego i o karmienie się chlebem życia powinniśmy przede wszystkim zabiegać.

 1. Porządek Mszy św. w niedzielę, w okresie wakacyjnym, jest następujący: godz. 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest według stałego porządku, o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego
  w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

 1. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przypada też święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi św. od godz. 1700. Msza św. o godz. 1800.

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 1. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na prowadzone inwestycje parafialne – położenie ceglanej posadzki w prezbiterium. Tego dnia zbierane będą przed kościołem datki do puszki na KUL i WT US. Za wszelką pomoc
  i wsparcie serdecznie dziękuję.

 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz