Ogłoszenia duszpasterskie na 02.06.2019 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Jezus po zmartwychwstaniu przez czterdzieści dni ukazywał się apostołom i mówił im o królestwie Bożym. Po tym czasie wstąpił do nieba. Jezus nie zostawił nas samych. Obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Uczniowie z radością wielbili Boga po tym wydarzeniu. Przyłączmy się i my do tej radości. Niech towarzyszy nam nadzieja, że dołączymy kiedyś do chwały Chrystusa.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230 odbędzie się rocznica I Komunii Świętej.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny po Mszy św.;
 • Nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj, po Mszy św. o godz, 930 w kościele.
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek, 6 czerwca po Mszy św.;
 • Parafialna Rada Ekonomiczna w czwartek 6 czerwca o godz. 1930;
 • Matki w Modlitwie w piątek, 7 czerwca po Mszy św.;
 • Chór parafialny w piątek 7 czerwca o godz. 2000;
 • Koło plastyczne w sobotę, 8 czerwca, o godz. 1100.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do udziału we Mszy św. wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 1800. Spowiedź piątkowa od godz. 1700 do 1745. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Dzisiaj po Mszach św. będzie można złożyć do puszki datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które z naszej strony takiego wsparcia potrzebują, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na zakup organów kościelnych do naszego kościoła. Istniej możliwość wsparcia inwestycji przez ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł. Za wszelką pomoc i wsparcie dziękuję.

7. W następną niedzielę wolontariusz komitetu „Stop pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

 

Intencje modlitewne Żywego Różańca na czerwiec, lipiec i sierpień 2019 r.

1 RŻR – Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów (10.06, godz. 18.00)

2 RŻR – Aby rodziny przez życie modlitwy i miłość stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie” (11.06, godz. 18.00)

3 RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej (13.06, godz. 18.00)

4 RŻR – Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa (15.06, godz. 18.00)