Ogłoszenia duszpasterskie na 02.04.2017 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

Jezus mówi: „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”. Przygotowujemy się do obchodów Wielkanocy. Święta to nie tylko piękne tradycje i spotkania rodzinne, ale też rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dzisiaj, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, słyszymy, że Bóg wydobywa nas z grobów. I po raz kolejny pojawia się pytanie o naszą wiarę. Tu chodzi o naszą śmierć oraz nasze życie wieczne.

 1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr hab. Paweł Zając, prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Możliwość spowiedzi w niedzielę podczas Mszy św., a od poniedziałku do środy od godz. 1800. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę 5 kwietnia, biuro parafialne będzie nieczynne

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas Mszy św., będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godz. 1700 do 1800. Odwiedzin chorych z posługą sakramentalna tego dnia nie będzie. Odwiedziny będą przed świętami w piątek 14 kwietnia od godz. 900.

 

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla zostanie odprawione w piątek 7 kwietnia o godz. 1830. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930 w kościele;
 • Parafialne Koło Radia Maryja w czwartek 6 kwietnia po Mszy św.;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 8 kwietnia o godz. 1030. Obecność obowiązkowa;
 • koło plastyczne w sobotę 8 kwietnia o godz. 1100.

 

 1. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 3 do 6 kwietnia po naukach rekolekcyjnych, tj. około godz. 2000 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

 

 1. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Za tydzień wystawiony zostanie w kościele kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Także dzieci z parafialnego koła plastycznego prowadzą kiermasz dekoracji świątecznych Dziękuję za wszelkie wsparcie.

 

 1. W przyszłą niedziele – Niedzielę Palmową – po Mszach świętych będzie można nabyć ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję charytatywną.

 

 1. Za tydzień, 9 kwietnia, w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne – renowacja ławek. Dzisiaj przed wejściem do kościoła można złożyć datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiej pomocy potrzebują. Dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie finansowe. Dziękuję również młodzieży która ostatnio przystąpiła do sakramentu bierzmowania za dar ołtarza, tj. dwie czerwone stuły.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym mi. in. znajdziemy plan rekolekcji wielkopostnych.

 

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Kwiecień. Niech spoczywa w pokoju.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 Proboszcz