Ogłoszenia duszpasterskie na 01.11.2015 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

Obchodzona dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem pełnym radości i nadziei. Radości, ponieważ wspominamy całą rzeszę ludzi, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, a przez swoją miłość do Boga, heroizm wiary i przylgnięcie do Niego przebywają teraz w niebie i wstawiają się za nami. Dzień nadziei, ponieważ również i my możemy, żyjąc w bliskiej obecności Boga, osiągnąć pełnię miłości i stać się świętymi, o czym zapewnia nas Słowo Boże, które usłyszymy podczas dzisiejszej Eucharystii.

 1. Dzisiaj w uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 800, 930 , 1100 i 1900. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 1230.  O godz. 1230 zapraszamy na poniemiecki cmentarz przy boisku na Osowie do wspólnej modlitwy „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. W poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msza św. w naszym kościele o godz. 1800.
 1.  Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła. Więcej informacji na ten temat w bieżącym numerze biuletynu parafialnego „Okno”
 1. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 1 listopada są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800.
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 02 listopada o godz. 1830;
 • I rok bierzmowania, środa 4 listopada o godz. 1830;
 • zbiórka ministrantów, czwartek 5 listopada po Mszy św.;
 • zbiórka kandydatów na ministrantów, sobota 7 listopada o godz. 1030;
 • koło plastyczne, sobota 7 listopada o godz. 1100;
 • schola muzyczna, sobota 7 listopada o godz. 1645 kościele;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 8 listopada po Mszy św. o godz. 930 w kościele.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Na Msze św. w czwartek w sposób szczególny zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami, a później na spotkanie do domu parafialnego. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 1800 Natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz. 1700. Odwiedziny chorych w domu z posługą sakramentalną od godz. 900. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Msze św. wotywną o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 1800.
 1. W niedzielę 8 listopada w ramach tzw. niedzieli powołaniowej naszą parafię odwiedzą alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za tydzień ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone będą na inwestycje parafialne.
 1. Zapraszamy chętnych w sobotę 7 listopada o godz. 1100 do pomocy w jesiennych porządkach wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą narzędzia potrzebne do grabienia liści. Dziękuję za wszelką dotychczasową pomoc i pracę na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. W listopadzie, w sposób szczególny, polecajmy naszemu Ojcu zmarłych z naszych rodzin prosząc o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia również Mszy św. gregoriańskiej za zmarłych. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz