• Polecamy

 • Ogłoszenia duszpasterskie na 01.10.2017 r. – 26 niedziela zwykła

  Uważanie się za chrześcijanina nie zapewnia nam automatycznie zbawienia. Potrzeba nawrócenia, głębokiej przemiany serca. Nie wystarczy mówić, że się wierzy w Boga, jeśli nie przekłada się to na codzienne życie. Nie deklaracje, ale wewnętrzna postawa ma kluczowe znaczenie w drodze do Boga. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o dwóch synach, którzy w różny sposób reagują na polecenie ojca. Która z postaw synów jest bliższa mojego stosunku do Boga?

  1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca i Matki w Modlitwie. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku . Zachęcamy do udziału w nich i do wspólnej modlitwy.

   

  1. Nabożeństwa w naszym kościele:
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwa do św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

   

  1. Spotkania formacyjne:
  • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
  • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 02 października o godz. 1830 w kościele;
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja, czwartek 5 października o godz. 1830 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie , piątek 6 października po Mszy św. w domu parafialnym;
  • zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów, sobota 7 października o godz. 1030. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła;
  • koło plastyczne, sobota 7 października o godz. 1100;
  • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

  Całoroczny harmonogram spotkań przygotowujących do sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

   

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc, a w sobotę wynagradzanie zniewag jakie doświadcza Matka Zbawiciela przez ludzi. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1700 do 1745. W powyższe dni zapraszamy na Msze św. o godz. 1800

   

  1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 1230.

   

  1. W sobotę, 7 października zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. O godzinie 1030 spotykamy się w kościele stacyjnym pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Buku koło Dobrej Szczecińskiej. Tam już według programu będzie się odbywać powyższa akcja modlitewna (Msza św., nabożeństwo eucharystyczne i Różaniec św. w przydzielonej strefie na granicy) Planowane zakończenie około godz. 1600. Dojazd do Buku we własnym zakresie (około 13 km).

   

  1. 8 października, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 1900 zapraszamy na bezpłatny koncert pieśni Maryjnych i muzyki oratoryjno-kantatowej w naszym kościele. Wystąpi m.in. chór parafialny, soliści i instrumentaliści. Po koncercie będzie można złożyć dobrowolna ofiarę jako podziękowanie. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

   

  1. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku jako wspólnota parafialna zobowiązani jesteśmy do wsparcia seminarium datkiem wysokości 4000 zł. Obecnie zebrane zostało 800 zł. Za wszelką pomoc finansową i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

   

  1. Dzisiejszej niedzieli na placu przed kościołem zbierane są datki na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. Dziękuję za wsparcie materialne.

   

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”.

   

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   

  Proboszcz