Ogłoszenia duszpasterskie na 01.06.2014 r. – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Wniebowstąpienie Jezusa jest dla nas wskazówką, która pokazuje, że celem naszego życia jest niebo. Spełniając codzienne obowiązki w życiu rodzinnym i zawodowym warto pomyśleć o tym, czy przybliżają nas do nieba.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę, 08 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W piątek Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. odprawiane jest nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia zachęcamy do prywatnej modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Spotkania formacyjne:

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca, niedziela 01 czerwca, po Mszy św. o godz. 9.30;

• Drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, środa 04 czerwca, o godz. 18.30;

• Parafialna rada ekonomiczna, środa 04 czerwca, o godz. 20.00;

• Matki w Modlitwie, piątek 06 czerwca, o godz. 19.00;

• Schola muzyczna, sobota 7 czerwca, godz. 14.00;

4. Dzisiaj o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość rocznicowa I Komunii Świętej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W sposób szczególny na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów wraz z rodzinami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w domu parafialnym. Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00 do 18.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W pierwsza sobota miesiąca zostanie odprawiona o godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Ostatniej niedzieli osiemnaścioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Natomiast we wtorek, czternastu młodych parafian z rąk Ks. abpa Andrzeja Dzięgi Metropolita Szczecińsko-Kamieński otrzymało sakrament bierzmowania. Otoczmy modlitwą dzieci i młodzież w których życiu dokonał się kolejny krok na drodze życia chrześcijańskiego. Rodzicom gratulujemy wychowania swoich dzieci. Dziękuję rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – lichtarz, który teraz w sposób szczególny będzie służył wspólnocie parafialnej w okresie Adwentu. Rodzinom młodzieży dziękuję za dar ołtarza – stylizowaną neogotycką kropielnicę.

7. Wyjazd pielgrzymów na pielgrzymkę do Jasnej Góry i Lichenia w piątek 06 czerwca, o godz. 12.00 z parkingu przy kościele.

8. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o wpłacenie do końca czerwca III raty w wysokości 700 zł. W miarę możliwości można dokonywać też wpłaty IV raty (ostatniej) w kwocie 270 euro.

9. Dzisiejszej niedzieli na placu przykościelnym zbierane są datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Za każdą pomoc serdeczne Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz