Ogłoszenia duszpasterskie na 01.05.2016 r. – 6 niedziela wielkanocna

Pan Jezus dzisiaj mówi do każdego z nas: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka”. To zdanie nie spowoduje, że znikną wszelkie trudności z naszego życia, a problemy się rozwiążą. Słysząc to zapewnienie, możemy mieć pewność, że w tych ciężkich sytuacjach nie jesteśmy sami. Jezus daje nam siłę i pokój. Niech nadzieja, a nie lęk towarzyszy nam w naszej codzienności i kontakcie z Panem Bogiem

 1. 1 maja Msze św. w naszym kościele są sprawowane według porządku niedzielnego. 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. będą sprawowane o godzinie: 900 i 1800. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;
 • nabożeństwo majowe od 1 maja codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w piątek, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”;
 • pierwszy rok przygotowania do bierzmowania w środę 4 maja o godz. 1830 w domu parafialnym;
 • Matki w modlitwie w piątek 6 maja o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 7 maja o godz. 1030 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 7 maja o godz. 1100 w domu parafialnym
 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedziele 8 maja po Mszy św. o godz. 930.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. W piątek od godz. 900 odwiedziny osób starszych i chorych z Komunią Świętą. Od godz. 1700 do 1745 możliwość spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. Msza św. w pierwszy piątek i sobotę o godz. 1800.
 1. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w naszej parafii we wtorek 10 maja o godz. 1600. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. bp Henryk Wejman. Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek 9 maja o godz. 1845. Obecność obowiązkowa. Po próbie zapraszamy rodziców i młodzież do przygotowania świątyni i terenu przykościelnego do uroczystości.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Dzisiejszej w pierwszą niedzielę miesiąca zbierane są datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia potrzebują. Dziękuje za pomoc. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Sitarz.. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz