Ogłoszenia duszpasterskie na 01.04.2018 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus zmartwychwstał! Pokonał śmierć i jest z nami. Obchodząc Święta Wielkanocy, pomyślmy również o naszym zmartwychwstaniu. Niech spojrzenie na pusty grób pomoże nam uwierzyć, jak apostołom w dzisiejszej Ewangelii. Zwróćmy z nadzieją nasze serca ku Bogu, abyśmy mogli dostąpić życia wiecznego.

 

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego.  Z jednym wyjątkiem nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 800. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane o godz. 1800 z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. W pierwszy piątek miesiąca nie ma odwiedzin chorych w domach z posługą sakramentalną

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • III rok przygotowania do bierzmowania w środę 4 kwietnia o godz. 1830;
  • Matki w Modlitwie w piątek 6 kwietnia o godz. 1900
  • kółko plastyczne w sobotę 7 kwietnia o godz. 1100;
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 930.

5. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

6. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Młodzieży za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom, panom biorącym udział w obrzędzie umywania nóg i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; chórowi parafialnemu; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich; za posprzątanie kościoła, paniom za poprowadzenie w Niedzielę Palmową kiermasz ciast. Najbliższym współpracownikom za zaangażowanie. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich. 

7. Dzisiaj po Mszach św. Przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takie wsparcia z naszej strony potrzebują. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na zakup organów do kościoła.

8. 26 marca 2018 r. w wieku 83 lat zmarła Danuta Superlak, mama ks. Piotra Superlaka, byłego proboszcza naszej parafii. Msza św. w intencji zmarłej Danuty zostanie odprawiona w naszym kościele 26 kwietnia o godz. 1800. Niech spoczywa w pokoju.

9. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy radości spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, burzyła wszelkie mury naszych serc i umysłów; budowała nadzieję, która zawieść nie może; usuwała lęk i budowała pokój. Idźmy za Chrystusem w blasku wielkanocnego poranka otwierając się na nadzieję życia, które się nie kończy.

Proboszcz