Ogłoszenia duszpasterskie na 01.03.2015 r. – II niedziela Wielkiego Postu

W przeżywanej dzisiaj kolejnej już niedzieli Wielkiego Postu Bóg wskazuje na Jezusa: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Czas Wielkiego Postu jest zaproszeniem do wsłuchiwania się w głos Jezusa w swoim sercu, w wyciszeniu podczas modlitwy. On nieustannie do nas mówi i przyczynia się za nami.

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17. 30 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych i młodzieży. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 17. 00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 01 marca po Mszy św. o godz. 9.30.

• dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej w poniedziałek 02 marca o godz. 18.30;

• Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek 02 marca, bezpośrednio po katechezie dzieci;

• Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek 02 marca o godz. 19.00;

• Matki w Modlitwie w piątek 06 marca o godz. 19.00;

• kandydaci na ministrantów w sobotę 07 marca o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 07 marca o godz. 11.00;

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na Msze św. w czwartek zapraszamy w ministrantów i kandydatów na ministrantów. Po Mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek o godz. 18.00. Spowiedź święta w pierwszy piątek od godz. 17.00 i podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii w terminie: 16-25 września 2015 r. Plan 10-dniowej pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

5. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca przed wejściem do kościoła zbierane są datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, które takiego wsparcia potrzebują. Dzisiejszej niedzieli przypada też Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. W związku z tym zbierane są też do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny. Za tydzień ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne. Za każde wsparcie Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny” z planszą dla dzieci do zbierania obrazków za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i biuletyn parafialny „Okno”.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Krzyśków. Niech spoczywa w pokoju.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz