Ogłoszenia duszpasterskie na 01.01.2017 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 1. Dzisiaj 01 stycznia przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. Z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 1. We wtorek 3 stycznia przypada rocznica konsekracji kamiennego ołtarza i naszego kościoła. Zapraszamy na Msze św. dziękczynną w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców o godz. 800.
 1. W piątek 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego.
 1. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1400 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 2 do 7 stycznia 2017 r.:
 • 02 stycznia (poniedziałek): Kwiatów Polskich.
 • 03 stycznia (wtorek): Malwowa; ul. Moczarowa (nr 37 i 39); ul. Słoneczników; ul. Mirtowa.
 • 04 stycznia (środa): Moczarowa (bez nr 37 i 39); Zawiła.
 • 05 stycznia (czwartek): Macierzanki.
 • 07 stycznia (sobota): Chorzowska; ul. Narożna.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Ze względu na to, że jest kolęda nie ma w tym miesiącu odwiedzin chorych w domach.. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.
 2. Spotkania formacyjne:
 • zbiórka ministrantów w sobotę 7 stycznia, o godz. 1030 w domu parafialnym;
 • koło plastyczne w sobotę 7 stycznia , o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 930.
 1. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii w niedzielę 8 stycznia na Mszy św.
  o godz. 1230.
 1. Dzisiejszej niedzieli po Mszach św. zbierane są datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na rzecz misji i misjonarzy.
 1. Za tydzień taca ze Mszy świętych niedzielnych przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii –
  w tym roku chcemy się skoncentrować się na zakupieniu nowych sedilii dla celebransa i służby liturgicznej w prezbiterium, a także zakupienie nowego lektorium i klęczników oraz renowacji ławek w kościele. Przeprowadzane będą dalsze remonty w domu parafialnym. Również ofiary składane podczas kolędy po części będą przeznaczone na powyższe cele. Za wszelką dotychczasową pomoc i zrozumienie dziękuję.
 1. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich i dla naszej Ojczyzny będzie czasem błogosławionym.

 

 

 

Proboszcz