Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Adwentu – 23.12.2012 r.

 

Ostatnia niedziela przed Bożym Narodzeniem wprowadza nas już w świąteczny nastrój. Oczekujemy na przyjście Tego, który ma spełnić wolę Boga Ojca. Te słowa z Listu do Hebrajczyków pokazują istotę zbliżających się Świat. Z jednej strony to posłuszeństwo Jezusa wobec planów Ojca i zaufanie, jakie pokazuje Jego Matka, Maryja. Z drugiej to umiłowanie ludzi przez Boga, które jest ponad nasze grzechy i nieodwołalne aż na wieki. Warto dziś pomyśleć, jak Bogu za to podziękować.

 

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w Święta Narodzenia Pańskiego:

• 24 grudnia (poniedziałek) – wigilia Narodzenia Pańskiego – godz. 22.00 i 24.00;

• 25 grudnia (wtorek) – Narodzenie Pańskie – porządek niedzielny;

• 26 grudnia (środa) – porządek niedzielny.

 

2. W okresie od Świąt Bożego Narodzenia aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

3. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj w kościele po każdej Mszy świętej.

 

4. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2013 r.

 

5. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby czas Adwentu został jak najlepiej wykorzystany na przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu adwentowych śniadań. Paniom z parafialnego Caritasu za zaangażowanie się w dzieło świątecznej pomocy. Najbliższym współpracownikom: księżom, pani organistce Wiolecie i pani katechetce Teresie za wszelką pomoc. A także wszystkim osobą za każdą pomoc materialną, finansową i modlitewną.

 

6. Zachęcamy do korzystania z daru Mszy świętej, której nieskończona wartość wypływa z zasług Chrystusa. Z końcem roku dziękujmy Bogu za wszelkie dobra, jakie były udziałem naszym i naszych rodzin. Prośmy Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo i opiekę w nowym roku.

 

7. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Jolantę Lis. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz