Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 11.12.2011 r.

 

1. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek o godz. 6.30 Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• I klasa gimnazjum – 13 grudnia (wtorek), godz. 19.00

• II klasa gimnazjum – 12 grudnia (poniedziałek), godz. 18.00 – I grupa, godz. 18.45 – II grupa

 

3. Ministrantów, kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy na opłatek do domu parafialnego w sobotę 17 grudnia o godz. 17.00. Opłatek organizowany przez Radę Osiedla odbędzie się w środę, 14 grudnia o godz. 19.00.

 

4. Parafialny Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Nabywając świece oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Dzisiejszej niedzieli i w następną niedzielę oraz przez cały tydzień podczas Mszy św. wieczornych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i na miarę możliwości wsparcie, poprzez ofiarowanie produktów spożywczych, chemii domowej, słodyczy czy zabawek.

 

5. Opłatki na stół wigilijny można nabyć po każdej Mszy świętej niedzielnej i w tygodniu w domu parafialnym.

 

6. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Dziękuję wszystkim za wsparcie modlitewne i finansowe.

 

7. Zachęcamy do korzystania z daru Mszy świętej, której nieskończona wartość wypływa z zasług Chrystusa. Z końcem roku dziękujmy Bogu za wszelkie dobra jakie były udziałem naszym i naszych rodzin. Prośmy Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo w nowym roku.

 

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy Kalendarium na okres Świąt Bożego Narodzenia.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz