Ogłoszenia duszpasterskie – 30.10.2011 r. – XXXI niedziela zwykła

Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii wyraźnie wskazują na to, że pokora to klucz do nieba. Prośmy o nią we wspólnej modlitwie.

 

1. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” w listopadzie w naszym kościele będą w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zachęcam, oprócz modlitwy wypominkowej, do ofiarowania Mszy Świętych za zmarłych z naszych rodzin

 

2. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Wypominki tego dnia będą o 18.30.

 

3. Zapraszamy już na ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzisiaj o 18.30, a w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800 przed Mszą Świętą. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą Świętą wieczorną.

 

4. Od 4 do 11 listopada będą w naszej parafii „Misje u stóp Krzyża” są to tygodniowe medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kaplicy Brzozdowieckiej w konkatedrze w Kamieniu Pomorskim. Szczegółowy plan misji jest w biuletynie parafialnym „Okno”

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie podczas Mszy św. w czwartek o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów wraz z rodzinami. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 listopada po Mszy św. o godz. 9.30.

 

6. Spotkania formacyjne:

• Krąg biblijny – 3 listopada (środa), godz. 19.00 w domu parafialnym

• Zbiórka kandydatów na ministranta – 5 listopada (sobota), godz. 10.00 w domu parafialnym

• Zbiórka ministrantów – 5 listopada (sobota), godz. 11.00 w domu parafialnym.

 

7. Nadal można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Koperty na ofiary wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za dotychczasową pomoc.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz biuletynu parafialnego „Okno”.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz