Ogłoszenia duszpasterskie – 30.09.2012 r. – XXVI niedziela zwykła

Podejmując w życiu różne zadania nie zawsze zastanawiamy się co w przyszłości z nich zostanie. Dziś Pan Bóg przypomina nam jak bardzo nietrwałe są bogactwa ziemskie. Dlatego bardziej trzeba nam szukać sposobów, aby poznać Boga i nawiązać z nim zażyłą relację, która wszystko przetrzyma. Wtedy możemy liczyć na Jego dostrzegalne działanie w naszym życiu.

 

1. Zapraszamy w październiku na nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w sobotę, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzić będą członkowie Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego, w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek 1 października o godz. 18.00;

• spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek 2 października o godz. 19.00;

• zbiórka ministrancka w sobotę 6 października o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 6 października o godz. 11.00;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 7 października po Mszy św. o godz. 9.30.

 

3. W tym tygodniu przypada:

• pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Mszę św. w sposób szczególny zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami, a później na spotkanie w domu parafialnym;

• pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pojednania od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00;

• pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

4. Trwają nadal zapisy na ministrantów. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła.

 

5. Młodzież i dzieci, które chciałby wykorzystać swoje talenty muzyczne, aby śpiewać i grać Panu Bogu zapraszamy do powstającej parafialnej scholii. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

 

6. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30.

 

7. Za tydzień po Mszach św. zbierane będą przed kościołem ofiary do puszki na obiady dla biednych dzieci z naszej parafii. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „L’osservatore Romano” oraz biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy zawsze tekst czytań na bieżącą niedzielę, ogłoszenia duszpasterskie, intencje na cały tydzień i tekst dotyczący życia Kościoła powszechnego czy naszej parafii.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.