Ogłoszenia duszpasterskie – 30.06.2013 r. – XIII niedziela zwykła

Bardzo wielu ludzi naszych czasów domaga się wolności. Św. Paweł przypomina nam, że do wolności każdy z nas jest powołany. Jednocześnie Apostoł Narodów zaznacza, że wolność nie może być zachętą do hołdowania ciału, ale ma pomóc w pełnym miłości służeniu drugiemu człowiekowi. Takie podejście do życia jest wynikiem całkowitego pójścia za Jezusem, który domaga się od nas w życiu radykalizmu.

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

• ostatnie nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 18.30.

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• możliwość spowiedzi w dzień powszedni – pół godziny przed Mszą św.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 9. 30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 17.00. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w pierwszy piątek lipca i sierpnia. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

4. Z niedzielą 7 lipca zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 12.30.

5. Osoby biorące udział w parafialnej pielgrzymce do Grecji prosimy o dokonanie wpłaty III raty – 250 euro na osobę.

6. Dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła, zbierane są przez Caritas do puszki datki na dofinansowanie akcji „Lato 2013”, polegającej na organizowaniu dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zagrożonych patologią wypoczynku wakacyjnego. Za pomoc dziękuję.

7. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest kolejny numer biuletynu parafialnego „OKNO” – „Osowskiego Katolika Nowina”. Biuletyn w okresie wakacyjnym nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem nowego roku szkolnego. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do ukazywania się biuletynu parafialnego „OKNO”.

8. Z zakończeniem roku szkolnego pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim osobom które w sposób szczególny angażowały się w pracę duszpasterską, katechetyczną i liturgiczną w naszej parafii. Za wszelką pomoc, poświęcony czas, wspólny wysiłek i wkład na rzecz wspólnoty parafialnej jeszcze raz dziękuję.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz