Ogłoszenia duszpasterskie – 30.03.2014 r. – IV niedziela Wielkiego Postu

Czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości (Laetare). Kościół cieszy się z łask jakie płyną z sakramentu chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, bo tego dnia obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, zaś papież poświęcał złotą różę i przekazywał ją osobie zasłużonej dla Kościoła. Dla nas ta niedziela jest doskonałą okazją do tego, abyśmy tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii, z radością odkrywali, że Jezus jest prawdziwym Synem Człowieczym, który przywraca nam wzrok i sens życia.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.30.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• II rok przygotowania do bierzmowania w środę 2 kwietnia o godz. 18.30;

• wykład i ćwiczenia „Słowo – komunikat interpersonalny” w czwartek 3 kwietnia o godz. 19.00;

• Matki w Modlitwie w piątek 4 kwietnia o godz. 19.00;

• zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 5 kwietnia o godz. 10.30;

• zbiórka ministrantów w sobotę 5 kwietnia o godz. 11.00;

• koło plastyczne w sobotę 5 kwietnia o godz. 11.00;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 kwietnia po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie 18.00. Zaś okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od godz. 17.00 . Ze względu, na zbliżające się święta nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w domu w tym tygodniu.

 

4. W niedzielę 6 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Cezary Korzec, adiunkt US. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

 

5. Osoby, które pragną w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w terminie od 7 do 10 kwietnia o godz. 20.00 w domu parafialnym. W sposób szczególny przyszłych małżonków zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych.

 

6. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe na remont kościoła oraz za dotychczasową pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnej liturgii. Osoby chętne zapraszam, w sobotę 5 kwietnia po Mszy św. (koło godz. 19.00), do prac porządkowych w kościele.

 

7. Parafialny Caritas rozpoczął dziś akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Z kolejną niedzielą wystawiony zostanie w kościele kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Dziękuję za wszelkie wsparcie.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz