Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2013 r. – Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2013 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Dzisiaj Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczyć będzie Ks. Abp Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga, który dokona też aktu poświęcenia nowych drzwi do kościoła – „Porta Fidei”, które są wotum parafian za otrzymane łaski w Roku Wiary.

2. We wtorek, 31 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, które w tym czasie doznaliśmy. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

3. 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – spowiedzi święta pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Ze względu na kolęd duszpasterską w styczniu nie ma odwiedzin chorych; pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.

6. W środę 1 stycznia oraz przez czas kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 stycznia po Mszy św. o godz. 930. Tego dnia po Mszach św. zbierane będą datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz na rzecz misji i misjonarzy.

8. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 7 stycznia 2014 r., tj. po Uroczystości Objawienia Pańskiego.

9. Zachęcamy do korzystania z daru Mszy świętej, której nieskończona wartość wypływa z zasług Chrystusa. Prośmy Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo i opiekę w nowym roku.

10. Niech w roku 2014 Jezus Chrystus wspiera nas na drodze wiary, a Ta, która przewodzi nam w wierze – Maryja Matka Boga roztoczy nad nami swoją opiekę.

 

Proboszcz