Ogłoszenia duszpasterskie -29.09.2013 r. – XXVI niedziela zwykła

W drugim czytaniu usłyszymy jak św. Paweł wzywa nas do zachowania przykazań. Nie żyjemy dla przykazań, ale dzięki ich przestrzeganiu otwieramy się na przyszłość. Nasza przyszłością jest życie razem z Bogiem w wieczności. Za radą św. Pawła podążajmy za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością i łagodnością, abyśmy w pełni potrafili żyć powołaniem do wieczności

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzić będą członkowie Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja. Natomiast w sobotę odmawiać będziemy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. W bieżącym numerze „Okna” wytłumaczony został sposób w jaki odmawia się powyższy Różaniec. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem i do wspólnej modlitwy.

2. Inne nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• koło plastyczne w sobotę 5 października o godz. 11.00;

• próba scholii muzycznej w sobotę 5 października o godz. 13.00;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 października po Mszy św. o godz. 9.30.

4. W tym tygodniu przypada:

• pierwszy czwartek miesiąca – tego dnia modlimy się o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pana. Na Msze św. wieczorną w sposób szczególny zapraszam ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie w domu parafialnym;

• pierwszy piątek miesiąca – doświadczamy w sposób szczególny Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17.00 do 18.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 900;

• pierwsza sobota miesiąca – w sposób szczególny czcimy tego dnia Najświętszą Maryję Pannę.

5. Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetą Zbigniewem Smoczkiem, który będzie promował nowy tom poezji religijnej „Pan mówi do nas szeptem”. Inscenizacja wierszy w wykonaniu dzieci z naszej parafii odbędzie się w niedzielę 6 października po Mszy św. dziecięcej o godz. 1230. Tego dnia będzie możliwość nabycia nowego tomu poezji wraz z dedykacją autora.

6. Trwają nadal zapisy na ministrantów. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła.

7. Młodzież i dzieci, które chciałby wykorzystać swoje talenty muzyczne, aby śpiewać i grać Panu Bogu zapraszamy do parafialnej scholii. Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się po Mszy św. do Pani Wiolety – organistki.

8. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Wyraża się ona m.in. w modlitwie o powołania, ale także w pomocy w utrzymaniu lokalnego seminarium. Nasza parafia, tak jak i inne parafie naszej diecezji, zobowiązana jest do finansowego wsparcia Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. Za wszelką pomoc i troskę o powołania już teraz serdecznie dziękuję.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz