Ogłoszenia duszpasterskie – 29.07.2012 r. – XVII niedziela zwykła

 

Każdy człowiek, a szczególnie chrześcijanin potrzebuje chleba nie tylko powszedniego do życia, ale również i tego chleba, który pokrzepia ciało i duszę. Bądźmy wdzięczni Bogu za to, że zesłał nam swojego Syna, który dał nam się za pokarm i karmi nas do syta.

 

 

1. Msze święte w okresie wakacji odprawiane są w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00, a w dzień powszedni o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej istnieje w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 przed Mszą Świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

 

4. W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź święta w naszym kościele od godz. 17.00; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „L’osservatore Romano”.

 

7.  W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Jerzego Borowicz. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Proboszcz