Ogłoszenia duszpasterskie 29.06.2014 – XIII niedziela zwykła

1. Z dzisiejszą niedzielą zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 1230. Msze św. w dzień powszedni odprawiane są według stałego porządku, o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 18.30 i w poniedziałek po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę, 6 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30.

 

4. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 19.00 do 20.00.

 

5. Zapraszamy na Msze św. imieninową ks. Piotra dzisiaj o godz. 11.00. Solenizanta otoczmy naszą modlitwą.

 

6. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe od godz. 17.00 i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

7. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii proszę o wpłacenie do końca czerwca III raty w wysokości 700 zł. W miarę możliwości można dokonywać też wpłaty IV raty (ostatniej) w kwocie 270 euro. Należność można regulować u księdza po Mszy św. w zakrystii lub w środę w biurze parafialnym. Jest jeszcze jedno wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

8. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2014/2015. Z końcem wakacji rozpocznie działanie niepubliczne przedszkole Montessori działające przy parafii i wychowujące dzieci w duchu wartości kościoła rzymskokatolickiego. Zapisy do przedszkola i na zajęcia językowe już trwają. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej i na plakatach w gablocie ogłoszeń przed kościołem.

 

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

 Proboszcz