Ogłoszenia duszpasterskie – 29.04.2012 r. – 4 niedziela wielkanocna

Chrystus staje dziś przed nami jako Dobry Pasterz. Pokazuje, jak bardzo Mu na nas zależy nawet wtedy, gdy upadniemy zmęczeni ciężarem życia. Jednocześnie chce nas zachęcić do tego, żebyśmy sami umieli kochać szczerze. Taką miłością żyjesz wtedy, gdy potrafisz drugiemu człowiekowi oddać część siebie: cierpliwość, czas, dobre słowo, a jeśli trzeba, to nawet życie. Warto dziś pomyśleć, czy chcesz w ten sposób naśladować zmartwychwstałego Jezusa.

 

1. We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00 w kościele. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

 

2. 1 maja we wspomnienie św. Józefa i w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

 

3. W czwartek – 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza święta z aktem oddania Polski po opiekę Maryi w naszym kościele o godz. 11.00 i 18.00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17.00.

 

5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30. Tegoż dnia zbierane będą przed kościołem datki do skarbonki na obiady dla dzieci z naszej parafii.

 

6. W niedzielę, 13 maja, na Mszy św. o godz. 19.00 zostanie udzielony młodzieży sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Antoniego Dziemianko, Administratora Apostolskiego Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej na Białorusi.

 

7. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych bezpośrednio przygotowujące do sakramentu odbywać się będą od 14 maja w poniedziałki, wtorki i czwartki w kościele o godz. 19.00 Obecność dzieci na próbach w kościele obowiązkowa. Dokładny terminarz spotkań jest dostępny na parafialnej stronie internetowej i w obecnym biuletynie parafialnym „Okno”. Terminy: I grupa: 14.05; 17.05; 21.05; 24.05. II grupa: 15.05; 18.05; 22.05; 25.05.

 

8. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie w maju prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz