Ogłoszenia duszpasterskie – 29.01.2012 r. – 4 niedziela zwykła

 

Pan Jezus naucza z mocą jako ten, który ma władzę. Przemawia również do naszych serc, pragnąc obdarzyć nas wolnością dzieci Bożych. Czy wsłuchuję się w głos Pana? Czy przychodzę na Eucharystię, pragnąc usłyszeć Jego słowa skierowane do każdego z nas?

 

1. Msza święta, w naszym kościele, w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakrament pojednania i pokuty każdego dnia pół godziny przed Mszą świętą. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszą świętą na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Biuro parafialne czynne jest w środę o godz. od 19.00 do 20.00.

 

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię o godz. 18.00 przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą.

 

3. W piątek, 3 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo za przyczyną tego świętego, podczas którego kapłan posługuje się dwiema zapalonymi i skrzyżowanymi świecami. Jest to również dzień imienin biskupa pomocniczego Mariana Błażeja.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Na Msze świętą wieczorną i spotkanie w domu parafialnym zapraszamy ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami. W pierwszy piątek od godz. 17.00 będzie szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Pierwsza sobota miesiąca jest to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.30. Tegoż dnia będą zbierane datki do puszki na obiady dla ubogich dzieci z naszej parafii.

 

6. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę, 4 lutego o godz. 1000 w domu parafialnym. Jeśli są jeszcze chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami również serdecznie zapraszamy.’

 

7. Rodziny, które ze względu na ferie zimowe, nie były obecne podczas wizyty duszpasterskiej i chciałby przyjąć kapłana w innym terminie, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy świętej.

 

8. Pragniemy przypomnieć, że wierni mają prawo do powierzenia Kościołowi konkretnych intencji, w których odprawiona jest Eucharystia. Ktoś, kto prosi o odprawienie Eucharystii w godziwej intencji, włącza dzięki Bożej łasce konkretne osoby czy wydarzenia w dzieło zbawcze Chrystusa. Intencja mszalna – jest, zatem niepowtarzalną dla nas wierzących – łaską, podarowaną nam przez Boga i działającą w przestrzeni Kościoła, przez nas tworzonego i zbudowanego na fundamencie Chrystusa. Zachęcamy, zatem do sprawowania Eucharystii w konkretnych nam ważnych intencjach.

 

9. W tym tygodniu rodzina parafialna pożegnała śp. Krystynę Noske. Niech spoczywa w pokoju.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 

Proboszcz