Ogłoszenia duszpasterskie – 28.10.2012 r. – XXX niedziela zwykła

 

Każda niedzielna Msza św. stawia przed nami pytanie o wiarę w Jezusa Chrystusa. Wątpliwości nie miał żebrak Bartymeusz, o którym usłyszymy w Ewangelii. Będąc w potrzebie miał odwagę wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”. Te słowa pokazały jak wielką wiarę miał w sercu. Dzięki niej Jezus ulitował się nad nim i dokonał cudu uzdrowienia. Stając na początku liturgii przed Jezusem prośmy Go o umocnienie naszej wiary i o odwagę do wołania za Nim w każdej chwili naszego życia.

 

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy pisarza dla dzieci Romana Kempińskiego, pseudonim artystyczny Romcio Tomcio, który promuje swoją najnowszą książkę religijną dla dzieci. Po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia najnowszej publikacji autora i otrzymać rymowaną dedykację.

 

2. W czwartek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, bez Mszy św. o godz. 19.00. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msza św. o godzinie 18.00. O godz. 16.00 zapraszamy na poniemiecki cmentarz przy boisku na Osowie do wspólnej modlitwy za zmarłych.

 

3. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

4. Zapraszamy już na ostatnie nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej.

5. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” w listopadzie w naszym kościele będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam, oprócz modlitwy wypominkowej, do ofiarowania Mszy św. za zmarłych z naszych rodzin.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź św. od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Dzieci zapraszamy do domu parafialnego w sobotę, 3 listopada na koło plastyczne o godz. 11.00 oraz na scholę o godz. 13.15.

 

8. Nadal można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Koperty na ofiary wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziękuję za dotychczasową pomoc.

 

9. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj brali udział w jesiennych porządkach w obrębie poniemieckiego cmentarza przy boisku i na terenie przykościelnym. Wyrazy wdzięczności kieruję przede wszystkim do Rady Osiedla i „Stowarzyszenia na Rzecz Osowa” za podjęcie powyższej inicjatywy.

 

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Misztak i śp. Michała Kellera. Niech spoczywają w pokoju.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz

Słowo Pasterskie Ks. Abp. Metropolity na 28.10.2012