Ogłoszenia duszpasterskie-28.04.2013 r. – V niedziela wielkanocna

 

Trwając w wielkanocnej radości dostrzegamy, że dzięki wytrwałej wierze łatwiej przejść przez życie, w którym spotyka nas wiele ucisków. Chrystus w przykazaniu miłości zostawia nam dziś podpowiedź jak sensownie wykorzystać krótką chwilę naszego ziemskiego życia.

 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo majowe od 1 maja codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sposób szczególny zapraszamy na Litanię loretańską w sobotę, która odmawiana będzie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym.

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

• Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 21.00.

 

2. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• rodzice młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy III gimnazjum w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 19.00 w domu parafialnym;

• młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy III gimnazjum we wtorek 30 kwietnia o godz. 19.00 w domu parafialnym;

• zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 5 maja po Mszy św. o godz. 9.30;

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie 18.00. Zaś okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od godz. 17.00 do 18.00. Ze względu, że w piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w domu.

 

4. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 9.00 i 18.00. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

 

5. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w Spotkaniach Młodych w Gryficach w dniach od 1 do 3 maja. Więcej informacji w zakrystii i na stronie internetowej www.ichtis.info

 

6. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w terminie od 18 do 27 września. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Szczególnie prośmy Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz