Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2011 r. – I niedziela Adwentu

Jezus dzisiaj nam przypomina o aktywnym oczekiwaniu na Jego ponowne przyjście. Czuwanie to nie tylko świadomość, że Pan kiedyś powróci. To bycie gotowym w każdej chwili do zdania relacji ze swego życia i swojej miłości.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Chrystusem, Zbawicielem Świata. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego.

 

2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu oraz w kancelarii parafialnej.

 

3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej alumna z Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, który razem z nami pragnie się modlić o powołania kapłańskie i zakonne oraz wyrazić wdzięczność za modlitwę, pomoc duchową i materialną na rzecz naszego Szczecińskiego Seminarium.

 

4. Pozostały nam ostatnie dni modlitwy za zmarłych. Zapraszamy na wypominki, które w naszym kościele są w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. Zachęcamy również do ofiarowania za bliskich nam zmarłych Mszy św.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą wieczorną, podczas której będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Po Eucharystii tradycyjnie już zapraszamy do domu parafialnego na poczęstunek. Natomiast zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę, 3 grudnia o godz. 10.00, a ministrantów o godz. 11.00 w domu parafialnym.

 

6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej od godz. 1700. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godziny 9.00.

 

7. Zmiana tajemnic Różańca Świętego w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30

 

8. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas w poniedziałek, 28 grudnia o godz.19.00 w domu parafialnym. Od następnej niedzieli, jak co roku Caritas rozprowadzać będzie świece oraz karty świąteczne, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie osób najbardziej potrzebujących.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i biuletynu parafialnego „Okno”.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz