Ogłoszenia duszpasterskie – 27.10.2013 r. – XXX niedziela zwykła

Pan Bóg nie ma względu na osoby – usłyszymy dziś w pierwszym czytaniu. Te słowa pokazują, że wszystkich traktuje tak samo. Bo każdego z nas Bóg ukochał najbardziej na świecie. Dlatego uczy nas również byśmy się nie wywyższali, ale traktowali z wielkim szacunkiem. To nic innego tylko podana na tacy recepta pokazująca jak realizować przykazanie miłości. Warto więc prosić o dar pokory, aby dzięki niemu łatwiej było dostrzegać stojącego obok człowiek z jego wartościami i potrzebami.

1. Dziś w parafii w ramach Tygodnia Misyjnego gościmy misjonarza ks. dr Pawła Zająca ze Zgromadzenia Księży Oblatów, który razem z nami modli się w intencji dzieła misyjnego Kościoła. Jest to również okazja do wsparcia misji i misjonarzy, składając datki do puszki na placu przykościelnym.

2. Inne nabożeństwa w naszym kościele:

• ostatnie nabożeństwo różańcowe – od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczornej;

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym: koło plastyczne, sobota 2 listopada o godz. 11.00.

4. W piątek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. O godz. 16.00 zapraszamy na poniemiecki cmentarz przy boisku na Osowie do wspólnej modlitwy „Koronką do miłosierdzia Bożego” w intencji zmarłych. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msza św. o godzinie 18.00.

5. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już dawno zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” od 2 listopada będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W sobotę modlić się będziemy za zmarłych Różańcem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam, oprócz modlitwy wypominkowej, do ofiarowania Mszy św., Mszy św. gregoriańskich za zmarłych z naszych rodzin.

6. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwarte naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną i wyjątkowo nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi św. pierwszopiątkowej podczas Mszy św. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką

8. Dzieci, które chciałby zagrać rolę w krótkim przedstawieniu zaduszkowym prosimy, aby zgłaszały się do Pani katechetki Teresy.

9. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w posprzątaniu kościoła i w jesiennych porządkach terenu wokół kościoła.

10. Parafia na Warszewie organizuje autokarową pielgrzymkę na kanonizację bł. Jana Pawła II w terminie od 24.04.2014 r. do 03.05.2014 r. Koszt pielgrzymki 2350 zł. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Kowalskiego. Niech spoczywa w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz