Ogłoszenia duszpasterskie – 27.05.2012 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 

Chrystus zmartwychwstały mówi dziś także do nas: „Weźmijcie Ducha Świętego”. To nie tylko zachęta, ale także pokazanie naturalnej drogi rozwoju w wierze. Bez czerpania z Ducha Świętego nie ma w nas mocy i odwagi, aby mówić o Zmartwychwstałym. Dlatego z wielką nadzieją prośmy o dar Tego, który jest spełnieniem obietnicy Ojca. Niech wypełni nasze serca swoimi darami, abyśmy nie bali się przyznawać do Chrystusa.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• ostatnie nabożeństwa majowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej;

• nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

2. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 odbędzie się uroczystość udzielenia sakrament I Komunii Świętej. Msze święte w tym dniu będą także sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 19.00. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w ramach „białego tygodnia” zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem.

 

3. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godz. 12.30. Spowiedź święta dla dzieci w piątek 01 czerwca od godz. 17.00 do 18.00. Próby 28 i 31 maja o godz. 19.00 w kościele.

 

4. W poniedziałek 28 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – głównej Patronki Archidiecezji zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

 

5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Msze św. wieczorną zapraszamy w szczególności ministrantów wraz z rodzicami; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pojednania od godz. 17.00 do 18.00. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną od godz. 9.00; pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

6. Spotkanie parafialnego zespołu „Caritas” w poniedziałek 28 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 

7. Za tydzień w niedzielę – 03 czerwca na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Na placu przykościelnym zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii oraz na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

8. 07 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza święta o godz. 12.30 połączona będzie z procesją eucharystyczną ulicami naszego osiedla. Procesja przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę parafian o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Macierzanki;

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej;

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka;

IV – ulica Chmurna na wysokości ulicy Obłoków.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz