Ogłoszenia duszpasterskie – 27.01.2013 r. – III niedziela zwykła

 

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby słuchać Słowa Bożego i karmić się Ciałem Chrystusa. Już za chwilę w Ewangelii usłyszymy zdanie: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”. Są one zachętą dla nas, abyśmy każdego dnia poznawali Pismo św., które jest dla nas księgą życia. Niech udział w tej liturgii pomoże nam otworzyć serca na Boże Słowo i działanie.

 

1. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta tego dnia od godziny 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

 

4. W sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. o godz. 1800 przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy mogli wesprzeć też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 

5. Biuro parafialne czynne jest w środę o godz. od 19.00 do 20.00.

 

6. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Krąg Biblijny w czwartek 31 stycznia po Mszy św. wieczornej;

• koło plastyczne w sobotę 2 lutego o godz. 11.00;

• Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 3 lutego po Mszy św. o godz. 9.30.

 

7. W Roku Wiary pragniemy zgłębiać nasze relacje z Bogiem, dlatego zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania śladami św. Pawła w Grecji. Dziesięciodniowa parafialna pielgrzymka do Grecji planowana jest w terminie 18-27 września 2013 r. Całościowy koszt pielgrzymki to 490 euro i 1500 zł. Cena obejmuje m.in.: noclegi w hotelu z śniadaniem i kolacją; przelot samolotem, autokar na całej trasie w Grecji; transfery na lotnisko; opieka pilota przewodnika w języku polskim; przewodników z licencją na wymaganych obiektach historycznych; bilety wstępów do obiektów historycznych oraz ubezpieczenie. Dokładny plan znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 

8. Za tydzień po Mszach św. niedzielnych zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii.

 

9. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Jerzego Markowskiego i śp. Irenę Grzywacz. Niech spoczywają w pokoju.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz