Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2013 r. – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Bóg Jedyny w trzech Osobach objawia nam się dzisiaj w całej pełni. Wobec tajemnicy Trójjedynego Boga zostaje nam tylko wiara w sercu, bo rozumem jej nie ogarniemy. Prośmy w czasie Mszy św. o wiarę mocną, która pomoże nam lepiej poznać Boga.

 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo majowe, a później z 1 czerwca, nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30;

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

 

2. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 10.30, 12.00 i 13.30 odbędzie się uroczystość udzielenia sakrament I Komunii Świętej. Msze święte w tym dniu będą także sprawowane o godz. 8.00, 9.00 i 19.00. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami w ramach „białego tygodnia” zapraszamy w tygodniu na Msze św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem.

 

3. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 12.30. Spowiedź święta dla dzieci w piątek 31 maja od godz. 17.00 do 18.00. Próba 27 maja o godz. 19.00 w kościele.

 

4. 30 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Msza święta o godz. 12.00 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe sprawowane będzie o godz. 11.30. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas;

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Krąg Biblijny;

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i w tym roku bierzmowana;

IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny ministrantów i dzieci pierwszokomunijnych.

Spotkanie organizacyjne osób chętnych do pomocy z liderami poszczególnych grup we wtorek 28 maja o godz. 19.00 na miejscu gdzie będą ołtarze. Próba sypania kwiatków dla dzieci we wtorek 28 maja o godz. 19.00 przy kościele.

 

5. W tradycji polskiej od czwartku 30 maja obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Nasz udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

 

6. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

 

7. Za tydzień w niedzielę – 02 czerwca na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. A na placu przykościelnym zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej parafii, a także na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

8. W ostatni wtorek, został udzielony grupie młodzieży z rąk ks. bpa Władysława Blina sakrament bierzmowania. Dziękuję bierzmowanym i ich rodzinom za modlitewną postawę, a także za dar ołtarza dla parafii – 2000 zł, które przeznaczone są na drzwi do kościoła. Dziękuję za przygotowanie Kościoła do uroczystości i wsparcie finansowe Kościoła na Białorusi. Słowa wdzięczności kieruję do pani katechetki Teresy Nalepy za prowadzenie spotkań przygotowujących młodzież do przyjęcia sakramentu dojrzałości.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.