Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2012 r. – I niedziela Wielkiego Postu

 

Jezus przed rozpoczęciem swej publicznej działalności przebywał czterdzieści dni na pustyni. Także my jesteśmy zaproszeni przez Jezusa Chrystusa na pustynię. Tylko przez modlitwę, ciszę, odosobnienie i umartwienie możemy spotkać się z naszym Zbawicielem. Niech nasze wspólne słuchanie słowa Bożego będzie dla nas zachętą do zaproszenia Jezusa Chrystusa na pustynię naszej codzienności.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00;

• Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą św. wieczorną;

• Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 dla dzieci i o 18.30 dla dorosłych i młodzieży;

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.30.

 

2. Zapraszamy na Krąg biblijny w środę 29 lutego o godz. 19.00 do domu parafialnego. Temat katechezy: Gdzie szukać pokoju? Obowiązek uczestniczenia ma młodzież z klasy III gimnazjum.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Msze świętą zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami. Po Eucharystii zapraszamy do domu parafialnego na wspólne spotkanie. W pierwszy piątek miesiąca będzie szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pojednania od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna w piątek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.

 

4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę – 4 marca, po Mszy Świętej o godz. 9.30.

 

5. W niedzielę – 4 marca, po Mszach świętych przed wejściem do kościoła będą zbierane datki na obiady dla ubogich dzieci i młodzieży z naszej parafii. Obecnie parafia opłaca obiady ośmiorgu dzieciom. Dziękuję za wsparcie.

 

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do grobu błogosławionego Jana Pawła II do Rzymu w terminie od 17 do 25 września. Osoby chętne mogą się zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Odwiedzimy również sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rottondo, najstarsze średniowieczne sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte San Angelo, sanktuarium cudu eucharystycznego w Lanciano, czy sanktuarium św. Franciszka i św. Klary w Asyżu. Plan pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

 

7. Zachęcamy do korzystania z daru, jaki daje nam Kościół, tj. modlitwy Eucharystycznej w konkretnej godziwej intencji. Msze św. mogą być sprawowane m.in.: w rocznicę ślubu z prośbą o dalsze błogosławieństwo; Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w dniu imienin; o pomoc w nauce; o dary Ducha Świętego, czy w intencji Bogu wiadomej. Ta forma kultu Eucharystycznego jest zawsze wyrazem naszej wiary i bezgranicznego zawierzenia Opatrzności Bożej.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz