Ogłoszenia duszpasterskie – 26.01.2014 r. – III niedziela zwykła

W czasie swojej działalności Jezus Chrystus nauczał ludzi i mówił im o Królestwie swego Ojca. Dopiero potem leczył wszelkie choroby i wszelkie słabości. To dla nas podpowiedź jak bardzo uważnie mamy słuchać Jego słów, które wypowiadał z mocą. Dlatego w czasie tej liturgii postarajmy się wsłuchać w Jego naukę.

 

1. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękujemy za wspólną modlitwę i serdeczne przyjęcie oraz za ofiary składane na potrzeby wspólnoty parafialnej. W poniedziałek, 27 stycznia, od godz. 16.00 odbędzie się jeszcze tzw. kolęda uzupełniająca. Jeśli z różnych powodów wizyta duszpasterska nie mogła się odbyć u kogoś w zaplanowanym terminie to można zgłosić chęć przyjęcia kolędy z zakrystii po Mszy św.

2. Z poniedziałkiem powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. i nabożeństw. W dzień powszedni zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 oraz na:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

• możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

3. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

• Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 1 lutego, o godz. 10.30;

• koło plastyczne w sobotę 1 lutego, o godz. 11.00;

• schola muzyczna w sobotę 1 lutego, o godz. 13.15.

4. Biuro parafialne jest czynne w środę od godz. 19.00 do 20.00

5. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Eucharystycznej i Różańcem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny

6. Tradycyjnie we wrześniu organizowana jest parafialna pielgrzymka do miejsc świętych. W tym roku zapraszamy na 14 dniowa pielgrzymka do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych w Hiszpanii w terminie: 16-29 września 2014 r. Cena pielgrzymki to 520 euro i 1500 zł. Cena obejmuje przelot samolotem, transfer na lotnisko, noclegi, wyżywienie: śniadania i kolacja, autokar, wstęp do zwiedzanych obiektów sakralnych, ubezpieczenie, pilota i opiekę duszpasterską. Plan pielgrzymki znajduje się na stronie parafialnej, gablocie ogłoszeń przed kościołem i na stoliku z gazetami. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz