Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2011 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

 

W tę radosną uroczystość gromadzimy się jako Kościół, aby składać Bogu dziękczynienie za wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas i jest dla nas realnie obecny w Eucharystii. To ten sam, który był na początku, stał się człowiekiem i teraz jest sakramentalnie obecny między nami, aby udzielać nam swojego życia. Przyjmijmy zatem Tego, który przychodzi do swojej własności i przeprośmy za niewierność, abyśmy z czystym sercem przystąpili do stołu Pańskiego.

1. Msze święte w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego:

• 25 grudnia (niedziela) – Narodzenie Pańskie – porządek niedzielny;

• 26 grudnia (poniedziałek) – porządek niedzielny, bez Mszy św. o godz. 12.30.

• 27 grudnia (wtorek) – Święto Świętego Jana Apostoła – godz. 18.00

• 28 grudnia (środa) – Święto Świętych Młodziankow – godz. 18.00

• 30 grudnia (piątek) – Święto Świętej Rodziny – godz. 18.00

• 1 stycznia (niedziela) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – porządek niedzielny.

 

2. Spotkania w domu parafialnym:

• Opłatek grup duszpasterskich (Żywy Różaniec, Caritas, Grupa dbająca o czystość kościoła, Akcja Katolicka) – 28 grudnia (środa), godz. 19.00.

• Zbiórka ministrantów i kandydatów 28 grudnia (środa), godz. 10.00.

 

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 1 stycznia 2012 r. po Mszy św. o godz. 9.30. Tego dnia po Mszach św. zbierane będą datki na obiady dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 

4. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2012 r.

 

5. Z końcem roku dziękujmy Bogu, poprzez ofiarę Mszy świętej, za wszelkie dobra, jakie były udziałem naszym i naszych rodzin. W czasie Mszy świętej, tworząc wspólnotę modlących się naśladowców Chrystusa prośmy Boga o błogosławieństwo w naszym osobistym i rodzinnym życiu w nowym roku.

 

6. Dziękuję serdecznie wszystkim parafianom za wszelką okazaną pomoc w czasie okresu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia, a także za każdą ofiarę przeznaczoną na potrzeby parafii. Rodzicom dzieci przystępujących się do I Komunii Świętej za przygotowywanie śniadania dla dzieci po roratach. Dziękuję za pomoc w przystrojeniu kościoła do świat, za posprzątanie świątyni, za dostarczenie choinek. Paniom z Caritasu za zaangażowanie się w przedświąteczną działalność charytatywną. Słowa podziękowania kieruję również do Księży za zaangażowanie się w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia w życie duszpasterskie parafii, a także Panu organiście Piotrowi.

 

7. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Edmunda Woźniaka. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.

 

8. Drodzy Parafianie, niech Narodzenie Syna Bożego wyzwoli nas z tego, co nas dzieli, umocni nas, byśmy trwali w komunii z Bogiem i jedności z naszymi braćmi oraz byli świadkami Jego miłości. Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Proboszcz