Ogłoszenia duszpasterskie – 25.09.2011 r. – XXVI niedziela zwykła

Przypowieść Jezusa, której dziś słuchamy, każe nam zadać sobie pytanie o wierność Bogu. Czy przypadkiem nie jest tak, że ustami Mu potakujemy, a w życiu zachowujemy się tak, jakbyśmy puszczali mimo uszu słowo Boże.

 

1. W sobotę, 01 października, rozpoczynam nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na modlitwę różańcową w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30. W szczególny sposób do wspólnej modlitwy różańcowej zachęcamy dzieci i młodzież.

 

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 przed Mszą Świętą. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed Mszą Świętą wieczorną. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej istnieje w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą i w niedzielę podczas Mszy Świętej.

 

3. Parafialny zespół Caritas oraz osoby, które pragną zaangażować się w charytatywną działalność zapraszam na spotkanie w poniedziałek 26 września, o godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

4. Życzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi jest, aby nasza Archidiecezja włączyła się również w tym roku IV Międzynarodową Akcję Modlitewną „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Także i nasza parafia bierze udział w powyższej akcji. Zapraszamy parafian, w szczególności członków grup parafialnych, w środę 28 września o godz. 15.00 na skrzyżowanie ulic Chorzowska i Miodowa (przystanek autobusowy) do wspólnej modlitwy „Koronką do Miłosierdzia Bożego”.

 

5. Swoją działalność wznawia koło plastyczne i schola muzyczna. Wszystkie dzieci chętne uczestniczyć w zajęciach plastycznych zapraszamy w sobotę 01 października, o godz. 11.00 do domu parafialnego, a dzieci chętne do udziału w scholii zapraszamy na próbę w niedzielę 02 października, o godz. 11.30 również do domu parafialnego.

 

6. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 01 października, o godz. 14.00 w domu parafialnym. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą jeszcze zapisać się po Mszy św. w zakrystii kościoła.

 

7. Spotkanie osób wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w sobotę 01 października, o godz. 18.30 w domu parafialnym.

 

8. W następną niedzielę 02 października po Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Tego samego dnia po Mszach św. będą zbierane przed kościołem ofiary do puszki na obiady dla biednych dzieci z naszej parafii.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz biuletynu parafialnego „Okno”.

 

10. W tym tygodniu wspólnota parafialna pożegnała śp. Janinę Burnejko. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz