Ogłoszenia duszpasterskie 25.08.2013 r. – XXI niedziela zwykła

Bóg obchodzi się z nami jak z dziećmi. Jest bardzo cierpliwy, ale też wymagający. Warto dzisiaj zadać sobie pytanie czy potrafimy zrozumieć i przyjąć tę ojcowską troskę Boga o nas.

1. Z niedzielą, 01 września, powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. W niedzielę Msza św. sprawowana będzie o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (dla dzieci) i 19.00. W tygodniu Msza św. odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w ciągu dnia pół godziny przed Mszą świętą.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

• nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

3. W niedzielę 01 września po Mszy św. o godz. 930 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny na pierwsze powakacyjne spotkanie. Tego dnia po Mszach św. zbierane będą datki do puszki na obiady dla potrzebujących dzieci i młodzieży.

4. Osoby należące i te które chciałby zapisać się do grupy „Matki w Modlitwie” zapraszamy na spotkanie w piątek, 30 sierpnia, o godz. 19.00 do domu parafialnego.

5. Prosimy, aby osoby, które jeszcze nie oddały plecak z wyprawką w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości dokonały tego jak najszybciej. Plecak można przynieść do zakrystii po Mszach św., albo do domu parafialnego. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.

6. Osoby biorące udział we wrześniowej pielgrzymce śladami św. Pawła do Grecji prosimy o uregulowanie ostatniej części wpłaty – 240 Euro.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Damszel. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 Proboszcz